МОЗ продовжило контракт із Pfizer на 2022-2023 роки
13:59 24.11.2021
260

Міністерство охорони здоров'я продовжило контракт із компанією Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки з чіткими термінами поставок. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє «Укрінформ».

"Протягом цього часу Україна отримуватиме по 25 млн доз вакцин щорічно. Вакцина буде використовуватись для проведення додаткових щеплень у разі відповідних рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ). Кожен заслуговує на можливість бути захищеним від COVID-19, використайте своє право бути здоровим. Зробіть щеплення якнайшвидше", - зазначив Ляшко.

Він нагадав, що наразі в Україні доступні для вакцинації чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna.

«Відповідно до рекомендацій НТГЕІ ми дозволили поєднувати: мРНК-вакцини – тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer або навпаки. Якщо перша доза AstraZeneca, то для другої можна використати вже мРНК-вакцину, тобто Moderna або Pfizer. Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено. Тобто після Coronavac вколоти Moderna або Pfizer поки не рекомендується», – сказав він.

Ляшко зазначив, що особи, які отримали дві дози вакцин, за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими і можуть отримати сертифікат про вакцинацію.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також