Тариф за лікування пацієнтів з COVID-19 зріс до 634 тис гривень
15:31 19.11.2021
337

З 1 листопада 2021 року Національна служба здоров’я України платитиме за одну команду, яка надає допомогу пацієнтам з COVID-19 у стаціонарі медзакладу, 634 330 гривень. Тариф зріс на 56,6 тис. грн.

Збільшилася глобальна ставка за укомплектованість медичним персоналом, медичними виробами та ліками для закладів, які мають договір на пакет «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19».

Згідно з умовами договору, окрім глобальної ставки, на суму оплати впливає кількість медичних команд, які надають допомогу пацієнтам, інтенсивність роботи закладу та навантаження на медичних працівників.

Наразі договір з НСЗУ за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19» у Вінницької області мають 16 медзакладів. Найбільше навантаження у жовтні мала Гайсинська центральна районна лікарня. Минулого місяця чотири медичні команди надали допомогу 229 пацієнтам. А найбільше медичних команд має Вінницька багатопрофільна лікарня і Вінницька міська клінічна лікарня №1 - по  8.

Стаціонарна допомога пацієнтам  з COVID-19 - безоплатна. Вартість лікування покриває НСЗУ. У перелік безоплатної допомоги пацієнтам з коронавірусом у стаціонарі входять:

  • первинний огляд та тестування на COVID-19;
  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, рівень глюкози в крові, бактеріологічні та інші;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів;
  • моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду.

Нагадаємо, що у жовтні тариф на медичні послуги із стаціонарної допомоги пацієнтам з  COVID-19 становив понад  577 тис грн. А у період з 1 квітня до 30 вересня 2021 року - 554 тис грн.

Автор: Анна Бурлака
Читайте також