Таліби в Афганістані захопили понад 100 військових гелікоптерів
13:24 26.08.2021
280

Таліби захопили понад 100 гелікоптерів російського виробництва, які американські військові поставили афганській армії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Airline Haber.

«Талібан захопив в Афганістані понад 100 вертольотів Мі-17 російського виробництва», - цитує видання голову «Рособоронекспортер» Олександра Міхєєва.

Вертольоти, про які йдеться, були поставлені американськими військовими афганським збройним силам, оскільки були дешевшими та простішими у використанні, ніж гелікоптери американського виробництва UH-60 Black Hawk.

Міхєєв заявив, що захоплений талібами парк гелікоптерів великий, але для використання цих вертольотів потрібні ремонт, технічне обслуговування та запасні частини. Він припустив, що більшість з цих вертольотів може бути вже непридатною для використання.

«Талібан захопив кілька літаків, гелікоптерів та ракет, які використовували США в Афганістані», - повідомляє видання з посиланням на телеканал Al Arabiya.

За даними телеканалу, США чекають завершення процесу евакуації для прийняття рішень щодо операцій, включаючи знищення військових складів в Афганістані.

Як повідомляв Укрінформ, Туреччина вчора почала виведення з Афганістану свого військового контингенту, який перебував у країні з 2002 року. З моменту взяття афганської столиці Кабул Талібаном, з країни евакуювали понад 82 тисячі осіб. Більш як 10 тисяч осіб все ще чекають евакуації.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також