Спецслужби представили Байдену звіт про походження коронавірусу
12:01 26.08.2021
257

Президент США Джо Байден отримав спеціальну доповідь американської розвідки про те, як з'явився коронавірус. Про це пише The Washington Post.

За даними видання, автори доповіді не прийшли до єдиного переконливого висновку і не з'ясували, перейшов чи коронавірус від тварини до людини або ж його розробили в Уханьскій лабораторії.

За словами офіційних осіб, протягом декількох днів спецслужби будуть домагатися розсекречення частини доповіді для можливої ​​публікації.

Звіт був підготовлений в результаті 90-денної роботи спецслужб - в травні Байден доручив своїм розвідувальним службам підготувати доповідь, «який міг би наблизити до остаточного висновку» про походження смертельного вірусу. Тоді Байдену сказали, що є дві теорії, але немає достатньої доказової бази, щоб точно сказати, яка з них вірна.

У перевірці брали участь десятки аналітиків і співробітників розвідки з різних відомств. За словами одного з чиновників, що згадується The Washington Post, спецслужби «не завжди найкраще оснащені для роботи над цією проблемою», яка, по суті, є науковим питанням. 

У лютому делегація фахівців Всесвітньої організації охорони здоров'я відвідала лабораторію в Ухані і пізніше вирішила, що мають місце кілька варіантів походження вірусу, причому найбільш реальним є природний зооноз, а витік з лабораторії «вкрай малоймовірний». Однак генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус спростував цей висновок, зазначивши, що було б передчасно виключати теорію витоку з лабораторії.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також