Португалія відкривається для українських туристів: що потрібно знати
19:00 25.07.2021
264

Португалія відкривається з 26 липня для всіх типів подорожей українців згідно з рекомендацією Ради ЄС. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter, передає УНН.

"Португалія відкривається з 26 липня для всіх типів подорожей українців згідно з рекомендацією Ради ЄС. Країна за країною повертаємо повноцінну дію безвізу з ЄС", - написав Кулеба.

У МЗС наголошують, що в’їзд громадянам України на континентальну Португалію будь-яким транспортом дозволений, наразі тимчасово, у період з 00.00 26 липня до 23.59 8 серпня. Як зазначається компетентними органами Португалії, рішення може бути переглянуте у будь-який момент.

Водночас, залишатиметься чинною вимога про надання:

  • довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT, наприклад ПЛР-тест), зроблений протягом не більше ніж за 72 години до подання документа (не розповсюджується на дітей до 12-ти років) АБО довідку про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зроблений в період не більше ніж за 48 год. до подання довідки.

Також дозволено прибуття до Португалії з будь-якою метою подорожуючим, у тому числі громадянам України, які мають дійсний європейський (виданий в будь-якій країні ЄС) КОВІД сертифікат (в паперовому або в електронному варіанті).

Громадянам України, які не мають європейського сертифікату, прибуття авіа- або морським транспортом на територію континентальної Португалії дозволений за умови:

  • наявності дійсної посвідку на тимчасове/постійне проживання в Португалії (Residência) ТА довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT, наприклад ПЛР-тест), зроблений протягом не більше ніж за 72 години до подання документа АБО довідку про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зроблений в період не більше ніж за 48 год. до подання довідки;
  • наявності документів, що підтверджують статус “члена родини громадянина ЄС” (відповідно до вимог Директиви ЄС 2004/38/CE від 29.04.2004) ТА довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT, наприклад ПЛР-тест), зроблений протягом не більше ніж за 72 години до подання документа АБО довідку про результати швидкого тесту на антитіла до COVID-19 (TRAg), зроблений в період не більше ніж за 48 год. до подання довідки.

На Мадейру та на Азорські острови в’їзд дозволений для громадян України з будь-якою метою, в том числі дозволені туристичні подорожі по безвізу.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також