Через лісові пожежі у деяких штатах США оголосили надзвичайний стан
16:00 25.07.2021
254

Полум'я від лісових пожеж охопило майже весь Захід США. Деякі штати оголосили надзвичайну ситуацію.

У Каліфорнії, губернатор Гевін Ньюсом, оголосив надзвичайний стан. Окрім того, ще п'ять штатів - Орегон, Вашингтон, Вайомінг, Айдахо і Монтана - оголосили надзвичайні ситуації.

Про це повідомляє інформагентство NBC News.

Окрім того, ще п'ять штатів - Орегон, Вашингтон, Вайомінг, Айдахо і Монтана - оголосили надзвичайні ситуації.

Рекордні температури на Заході і жорстока посуха, через яку влада штату Каліфорнії минулого тижня попросила жителів добровільно скоротити споживання води на 15% через загострення екстремальних погодних умов, викликаних зміною клімату.

"Сезони пожеж тривають довше. Пожежі більш інтенсивні... ми спостерігаємо стійкий рівень пожежної активності круглий рік, але, безумовно, це пік для нас в цьому році", - йдеться в заяві губернатора Каліфорнії.

Поєднання низької вологості повітря, поривів вітру та посушливих умов через посуху підвищують критичний ризик виникнення пожеж.

У США нині горить більше 85 великих лісових пожеж, більшість з них в західних штатах, у вогні опинилися понад 553 000 гектарів.

За даними Національного міжвідомчого пожежного центру, який відстежує скоординовані зусилля з гасіння пожеж, в цілому активні лісові пожежі в десятці штатів спалили територію, що перевищує розмір штату Род-Айленд.

Центр в середу оголосив, що США перебувають на найвищому рівні" бойової готовності" для гасіння пожеж.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також