США пожертвували більше 110 млн вакцин проти COVID-19 в 60 країн світу
18:33 03.08.2021
262

США пожертвували і відправили понад 110 мільйонів доз вакцини COVID-19 в більш ніж 60 країн, від Афганістану до Замбії, повідомив у вівторок Білий дім, передає АР, інформує УНН.

Оголошення зроблено на тлі зростання кількості коронавірусної інфекції в США, викликаного заразним "Дельта" штамом вірусу, який минулого тижня змусив чиновників охорони здоров'я США рекомендувати людям, які були повністю вакциновані проти COVID-19, відновити носіння масок в громадських приміщення.

Байден пообіцяв, що США стануть "арсеналом вакцин" для світу, і вони відправили за кордон найбільше вакцин ніж будь-яка країна-донор.

Але примітно, що 110 мільйонів доз, які США пожертвували в основному через глобальну програму вакцинації, відому як COVAX, являють собою лише малу частину того, що необхідно в усьому світі.

Білий дім заявив, що США в кінці серпня почнуть поставки 500 мільйонів доз вакцини Pfizer, які він обіцяв 100 країнам з низькими доходами до червня 2022 року.

110 мільйонів переданих доз надійшли з надлишкових запасів вакцини в США, оскільки темпи вакцинації всередині країни сповільнилися на тлі широко поширеною в країні нерішучості щодо вакцинації.

Байден пообіцяв відправити за кордон понад 80 мільйонів доз до кінця червня, але зміг розділити лише частину цієї суми через логістичні і нормативні перешкоди в країнах-одержувачах.

У липні темпи відвантаження значно зросли.

Згідно з планом Байдена, близько 75% доз розподіляються через COVAX, мета якого - допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу, а інша частина відправляється партнерам і союзникам США.

Приблизно 90 мільйонів американців у віці від 12 років і старше ще не отримали жодної дози вакцини.

Білий дім стверджує, що Росія і Китай, використовують доступ до вакцин вітчизняного виробництва як інструмент геополітичного впливу.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також