Розробник вакцини AstraZeneca заявив, що зупинити пандемію щепленнями неможливо
14:04 11.08.2021
379

Глава Оксфордської групи зі створення вакцин професор Ендрю Поллард назвав «міфічним» досягнення колективного імунітету від коронавірусу в зв'язку з поширенням дельта-штаму. Про це повідомляє The Guardian.

«Якщо 95% людей вакциновані проти кору, то вірус не може передаватися. А дельта-варіант все одно заразить людей, які були щеплені. Це означає, що будь-хто нещеплений, в якийсь момент зустріне вірус ... і у нас немає нічого, що повністю зупинить цю передачу », - сказав Поллард, виступаючи перед депутатами парламенту.

Він зазначив, що препарати здатні запобігти важким випадкам захворювання і летальним випадкам, але не можуть гарантувати захист від зараження.

Вчений також засумнівався в необхідності щеплень-бустерів. За його словами, додаткова доза вакцини буде потрібна, тільки якщо з часом після повної вакцинації виросте число госпіталізацій або збільшиться число смертей серед щеплених.

«Навіть якщо рівень антитіл, викликаних вакциною, знизиться, наша імунна система, ймовірно, буде пам'ятати вакцинацію протягом десятиліть і забезпечить певний ступінь захисту при впливі вірусу», - додав Поллард.

Оксфордський університет розробив вакцину спільно з британсько-шведською компанією AstraZeneca. За оцінками експертів, ефективність препарату проти дельта-штаму становить 60%.

На даний момент від коронавірусу щеплені 75% британців. Результати дослідження React, проведеного Імперським коледжем Лондона, показали, що у повністю вакцинованих людей у ​​віці від 18 до 64 років ризик зараження коронавірусом приблизно на 49% менше, ніж у невакцинованих. Крім того, щеплені люди в три рази рідше отримували позитивний результат ПЛР-тесту після контакту з хворим ковідом.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також