Путін та Лукашенко затвердили військову доктрину Росії та Білорусі
20:03 04.11.2021
253

На засіданні вищої державної ради Союзної держави Росії та Білорусі 4 листопада затверджено нову Військову доктрину. Документ затвердили президент РФ Владімір Путін та самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко.

Ці документи входять до основних напрямів реалізації положень Договору про створення Союзної держави на 2021-2023 роки.

При цьому держсекретар Союзної держави Білорусі та Росії Дмитро Мезенцев відзначив, що ухвалення документів «обумовлено зміною військово-політичної обстановки в регіоні, виникненням нових загроз та викликів для Росії та Білорусі». За його словами, «нова військова доктрина дозволить підвищити рівень узгодженості оборонної політики, своєчасно адаптувати завдання міністерств оборони з урахуванням змін, що відбуваються у регіоні, у військово-політичній обстановці».

Говорячи про концепцію міграційної політики Союзної держави, Мезенцев відзначив, що документ визначить напрямок діяльності міністерств внутрішніх справ, органів безпеки, прикордонних служб, зовнішньополітичних відомств у сфері міграції з урахуванням нових реалій, зумовлених зростанням міграційних потоків.

Говорячи про актуальність прийнятого документа, Мезенцев назвав дії Білорусі у зв'язку з «останніми подіями на кордоні Білорусі-Євросоюзу» – «витриманими та професійними».

Як повідомлялося, раніше у четвер, 4 листопада, Путін та Лукашенко підписали декрет Вищої держради Союзної держави, яким затверджується пакет із 28 програм на 2021-2023 роки для поглиблення інтеграції.

28 інтеграційних союзних програм було узгоджено Путіним та Лукашенком раніше, у вересні. Потім їх схвалили на засіданні Ради міністрів Союзної держави.

Низка експертів вважають цей процес інтеграції Росії і Білорусі в рамках так званої Союзної держави поступовим поглинанням Білорусі Росією.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також