Світові ціни на харчі досягли десятирічного максимуму
20:27 04.11.2021
253

Світові ціни на продукти харчування є найвищими з липня 2011 року. Експерти ООН зафіксували зниження врожаю пшениці та підвищення цін на пальмову олію, повідомило в четвер продовольче агентство ООН.

Розташована в Римі Продовольча і сільськогосподарська організація (ФАО) також прогнозує рекордне світове виробництво зернових в 2021 році, але заявила, що це буде більше, ніж прогнозоване споживання.

Згідно з даними агентства, індекс цін на продовольство ФАО, який відстежує світові ціни на найбільш популярні в світі продовольчі товари, в минулому місяці склав в середньому 130 пунктів, що є найвищим показником з вересня 2011 року.

Цифра порівнюється з переглянутими 128,5 за серпень. Цифра за серпень раніше становила 127,4.

У річному обчисленні у вересні ціни виросли на 32,8%.

Ціни на сільськогосподарську продукцію різко зросли в минулому році, чому сприяли неврожаї і попит з боку Китаю.

Італія, яка є основним експортером і споживачем макаронних виробів, побоюється, що ціни на продукти можуть злетіти до свят наприкінці року. Італія імпортує близько 40% твердої пшениці, основним постачальником якої є Канада. Експерти кажуть, що ціна пачки макаронних виробів може підскочити приблизно на 20 євроцентів (майже 24 центи США), що для багатьох популярних брендів може призвести до збільшення ціни продукту на 15-20%, який багато італійців споживають щодня. 

Індекс цін на зернові з вересня по жовтень зріс на 3,2%.

Згідно з прогнозом агентства, світові запаси зернових "знижуються у 2021/22 роках". Цей прогноз відображає скорочення оцінок виробництва пшениці в Ірані та Туреччині, а також у США.

Високі ціни на енергію та ланцюги поставок також посилюють зростання цін на продукти харчування, з яким стикаються споживачі.

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також