МОЗ роз'яснив, коли краще вакцинуватися перехворілим на COVID-19
19:32 06.12.2021
256

Людям, які перехворіли на COVID-19, можна і потрібно вакцинуватися від коронавірусної хвороби. Вакцинуватися після перенесеного COVID-19 можна на 28-й день.

Як передає  Міністерство охорони здоров'я, про це розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заїка.

"Якщо ви перехворіли на ковід вам все одно треба вакцинуватися. Не відомо скільки буде тривати імунітет після перенесеної хвороби.

Немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині. Але натомість є дослідження, що не вакциновані люди, які перенесли ковід, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані…

Якщо ви захворіли на коронавірусну хворобу і після хвороби пройшло 28 днів - вакцинуйтеся. Якщо ви отримали першу дозу вакцини від коронавірусної хвороби і захворіли на ковід, зачекайте 28 днів та отримайте другу дозу".   

Натомість, як наголосив Заїка, є дослідження, коли невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані.

"В Україні за попередні три місяці 94% госпіталізованих з COVID-19 - невакциновані. 96,5% померлих від ускладнень коронавірусної хвороби - невакциновані", - сказав експерт.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також