В Україну з США доставляють 5 суден з вуглем
15:03 02.11.2021
318

В українські порти зі Сполучених Штатів Америки морем йдуть п'ять суден із вугіллям загальним обсягом приблизно 280 тис. тонн. Про це повідомляють ЗМІ.

Зазначається, що до українських портів прямують п'ять суден з енергетичним вугіллям із США, законтрактованим українською тепловою генерацією.


При цьому із п'яти кораблів чотири направляються на замовлення компанії ДТЕК та один – для державної компанії "Центренерго".

Нагадаємо, Російська Федерація зупинила експорт енергетичного вугілля до України з 1 листопада. Йдеться про вугілля марки А (антрацит) та Т (худий). Таке вугілля завозила компанія ДТЕК (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), "Донбасенерго" (Слов'янська ТЕС) та "Технова" (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ).


За інформацією учасників ринку, заборона не поширюється на коксівне вугілля, а стосується лише вугілля, яке використовується для потреб енергетики.


У Міністерстві енергетики повідомили, що Україна у листопаді вже має контракти на постачання вугілля з Польщі, Казахстану та Південно-Африканської Республіки на тлі припинення постачання енергетичного вугілля з РФ.

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також