З кібератаки заведено понад 500 кримінальних справ
15:23 05.07.2017

У поліцію надійшло понад тисячу заяв про зараження техніки вірусом. За фактом кібератаки в Україні відкрито 597 кримінальних проваджень за статтею 361 КК (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку), понад 1000 юридичних і фізичних осіб звернулися до правоохоронних органів. Про це повідомив глава Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк в інтерв'ю Цензор.net.

"Наразі відкрито 597 кримінальних проваджень за статтею 361 Кримінального кодексу, одна тисячу сорок сім юридичних і фізичних осіб звернулися з офіційними заявами до правоохоронних органів щодо цієї проблеми, які в подальшому можуть бути визнані потерпілими. Але в більшості випадків, до нас продовжують звертатися, переважно, з метою консультації", - сказав він.
Звертаються до Департаменту і за паперами для ДФС. "У нас черги стоять вже майже тиждень, підприємці звертаються, щоб ми могли зафіксувати факт зараження техніки вірусом, від якого вони постраждали. Це є підставою для податкової служби відстрочити якимсь чином здачу звітності", - повідомив Демедюк.
Нагадаємо, глобальна хакерська атака вірусу-здирника Petya 27 червня вразила IT-системи компаній України і ряду інших країн, більшою мірою торкнувшись України. Атаки зазнали комп'ютери нафтових, банківський, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, сайти держорганів. 1 липня СБУ заявила, що встановила причетність спецслужб Росії до атаки вірусу.
4 липня Департамент кіберполіції, разом із фахівцями СБУ та міської прокуратури припинили другий етап кібератаки Petya.
5 червня Володимир Омелян заявив, що Міністерство інфраструктури України понесло мільйонні збитки через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів, викликаного кібератакою.
Експерти антивірусної компанії ESET заявили, що Petya A збирав унікальні коди підприємств (ЄДРПОУ), а також налаштування проксі, логіни і паролі зараженого додатка M.E.Doc.
Читайте також