Ілон Маск показав свиню з чіпом Neuralink, імплантованим в її мозок.

За допомогою такого чіпа можна буде лікувати неврологічні захворювання, викликати Tesla і грати у відеоігри.

28 серпня Ілон Маск продемонстрував оновлену технологію нейроінтерфейсів компанії Neuralink, за допомогою якої можна пов'язати мозок з комп'ютером. Для цього потрібно імплантувати чіп прямо в мозок.

За задумом Маска, чіп Neuralink зможе допомогти людям в боротьбі з паралічем, хворобою Альцгеймера і деменції.

Окрім того, за допомогою чіпа також можна буде викликати Tesla, слухати музику або грати в ігри. За словами винахідника, в майбутньому ця технологія також дозволить працювати з пам'яттю людини, як це було в «Чорному дзеркалі».

Сам чіп називається Link, він імплантується в мозок спеціальним роботом-нейрохірургом і надалі контролюється через Bluetooth. Крім того, у нього змінна конструкція, і він витягується з мозку без будь-яких наслідків.

Розміри чіпа не перевищують розміри монети (8 міліметрів в діаметрі). За словами Маска, він буде абсолютно непомітний зовні. При цьому операцію, яка триває приблизно годину, можна провести без анестезії і в той же день відправитися додому.

Результати роботи чіпа показали на прикладі свині Гертруди, в мозок якої успішно імплантували чіп.

«Це здорова свиня з імплантом, який стоїть вже два місяці і прекрасно працює», - зазначив на презентації Маск. За його словами, послідовність коротких гудків, яка чутна на записі, відображає нейронні імпульси, що йдуть в мозок свині. Кожен раз, коли свиня що-небудь нюхає і чіпає п'ятачком, пристрій фіксує імпульси.

Читайте також