У США представили гібридний дрон-вантажівку
14:02 27.01.2022
258

Компанія Elroy Air із американського міста Сан-Франциско представила гібридний безпілотник Chaparral C1 для перевезення вантажів.

Про це повідомляє New Atlas.

Автономний дрон, який вертикально злітає та приземлюється, може перевозити вантажі до 227 кг на відстані до 482 кілометрів.

Розробкою вантажних дронів сьогодні займається безліч компаній. Більшість таких апаратів можуть нести лише 3-3,5 кілограми, але є й винятки. Наприклад, 216L може піднімати повітря до 200 кілограм вантажу, CAV — до 227 кілограм, T-650, поки що існує лише як концепту, повинен буде нести до 300 кілограм.

Elroy Air показав прототип гібридного вантажного дрону для перевезення важких вантажів у 2019 році і тоді ж розпочав його льотні випробування. Це був дрон, виконаний за літаковою схемою з шістьма повітряними гвинтами для вертикальних зльоту і посадки, розташованими на двох балках. У апарату також був повітряний гвинт, що штовхає, для горизонтального польоту.

У середу стартап представив передсерійну версію гібридного дрону, що отримала назву Chaparral. На відміну від прототипу, вона має вісім гвинтів для вертикального зльоту та посадки. Вони розташовуються на чотирьох балках збоку від фюзеляжу. Ще чотири гвинти знаходяться на крилі. Всі вони повністю електричні, але, крім цього, у Chaparral є газотурбінний генератор.

У контейнері під фюзеляжем, що формою нагадує каное, дрон може перевозити вантаж масою до 227 кілограмів на відстань до 482 кілометрів. Elroy Air каже, що домовилася про виробництво понад 500 Chaparral. У тому числі, американська регіональна авіалінія Mesa Airlines, збирається замовити 150 дронів. Крім того, стартап співпрацює з ВПС США за програмою Agility Prime.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також