Байден назвав 9 нових послів США на завершальному етапі європейського турне
13:36 16.06.2021
265

На фоні того, як перша зарубіжна поїздка президента США Джозефа Байдена в цій ролі підходить до завершення, він оголосив про новий список послів, які будуть представляти Сполучені Штати. Це ще один приклад того, як адміністрація Байдена демонструє своє бажання відновити присутність США на світовій арені, зазначає ABC News, передає I Like News з посиланням на УНН.

Серед кандидатів від Байдена Кен Салазар на посаду посла в Мексиці, Чеслі "Саллі" Салленбергер, III, на посаду представника США в Раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Томас Р. Нідес на посаду посла в Ізраїлі, Джуліанна Сміт - постійний представник США в НАТО, доктор Синтія Енн Теллес - посол в Коста-Ріці, Джулі Чунг - посол в Демократичній Соціалістичній Республіці Шрі-Ланка, Шарон Кромер - посол США в Республіці Гамбія, Трой Даміан Фітрелл - на посаду посла в Гвінейській Республіці та Марк Остфілд - на посаду посла в Республіці Парагвай.

Джерело, знайоме з номінаціями, підкреслило різноманітність номінантів після обіцянки Байдена створити адміністрацію, "схожу на Америку".

Своєю чергою, Politico пише, що у списку кандидатів - п'ять політичних фігур і чотири кар'єрних державних чиновники. Деякі очікували, що Байден опублікує список минулого місяця, але перевірка й інші проблеми затримали оголошення, яке відбулося, коли Байден перебуває в Європі, зустрічається з союзниками і готується до зустрічі на найвищому рівні з російським лідером Володимиром Путіним.

У той час як деякі з політичних фігур, такі як Нідес, керуючий банком і колишній заступник держсекретаря, і Теллес, професор кафедри психіатрії Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, збирали кошти на кампанію Байдена, Білий дім підкреслив, що всі вони мають високу кваліфікацію для призначення послами.

Також зокрема номінант на посаду посла при НАТО Джуліанна Сміт - давній радник Байдена з питань зовнішньої політики, а пілот Салленбергер, який буде призначений представником США в Раді Міжнародної організації цивільної авіації, відомий своїм вчинком в 2009 році, який отримав назву "Чудо на Гудзоні", коли він посадив пошкоджений літак в річці Гудзон, про що навіть зняли кіно.

Білий дім відкинув критику щодо того, що Байден спізнюється з призначенням послів. На сьогодні було оголошено лише 19 кандидатів Байдена на посади послів.

Посада глави диппредставництва США в українській столиці залишається вакантною з травня 2019 року, коли попередній посол Марі Йованович була відкликана до Вашингтона. Йованович отримала призначення в Україні в 2016 році ще за президента-демократа Барака Обами, а в травні 2019 року покинула свою посаду на особисту вимогу Трампа, який звинуватив її в нелояльності.

На зустрічі за участю голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном у травні було озвучено звернення з проханням призначити спецпредставника по Україні - Крістіну Квін послом на постійній основі, що викликало неоднозначну реакцію.

Читайте також