Бельгія запустила європейські COVID-сертифікати в тестовому режимі
12:31 16.06.2021
257

Сьогодні, 16 червня Бельгія в тестовому режимі запустила COVID-сертифікати. Цифровий документ набуде правової сили вже з 1 липня. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен на своїй сторінці у Twitter.

"Європейський цифровий пропуск вступає в дію з 1 липня, проте країни ЄС можуть добровільно ввести його в дію раніше, щоб полегшити поїздки своїх громадян. Бельгія вирішила це зробити від сьогодні", - сказала вона.

“Єврокомісія перед Великоднем пообіцяла зробити все можливе, щоб повернути європейцям хоча б частину нормального життя влітку. У понеділок Європарламент і Рада ЄС підписали документи про європейський цифровий COVID-сертифікат. Він вступає в силу з 1 липня, проте країни ЄС можуть добровільно ввести його раніше, щоб полегшити поїздки своїх громадян. Бельгія вирішила це зробити з сьогоднішнього дня”, — сказала фон дер Ляйен.

Вона вже скачала свій сертифікат вакцинації на телефон перед початком поїздки по країнам спільноти. “Ось мій сертифікат”, — заявила фон дер Ляйен, продемонструвавши смартфон з QR-кодом і зеленою позначкою на екрані. “Будь-який, хто вакцинований, має негативний ПЛР-тест (зроблений не більше ніж 72 години назад) або недавно переніс COVID, можуть отримати такий же”, — запевнила вона.

За словами глави ЄК, даний документ в попередньому режимі може бути вже використаний на території 15 держав ЄС, а з 1 липня він повинен почати діяти у всіх 27 країнах співтовариства. Фон дер Ляйен починає в середу поїздку по країнах Євросоюзу для обговорення роботи європейського фонду допомоги відновленню після пандемії. “Мені дуже цікаво подивитися, як ця система буде працювати”, — заявила вона.

 

Читайте також