Фрагмент старої ракети SpaceX у березні може зіткнутися з Місяцем
17:32 26.01.2022
255

За словами експертів, частина ракети компанії SpaceX, запущеної у лютому 2015 року, втратила контроль і перебуває на шляху до зіткнення з Місяцем.

Про це пише The Guardian.

Як зазначається, після запуску ракети-носія та завершення тривалого горіння двигунів і відправлення Deep Space Climate Observatory в точку Лагранжа (гравітаційно-нейтральне положення в чотири рази далі за Місяць і на прямій лінії з Сонцем), другий ступінь ракети так і залишився у космосі.

За словами метеоролога Еріка Бергера, на цьому етапі він не мав достатньо палива, щоб повернутися в атмосферу Землі. Крім цього, йому бракувало енергії, щоб уникнути гравітації системи Земля-Місяць.

Таким чином, другий ступінь «знаходився на хаотичній орбіті навколо Землі з лютого 2015 року». Спостерігачі за космосом говорять про те, що ракета може врізатися в Місяць на швидкості 2,58 кілометри на секунду протягом найближчих тижнів.

Згідно з розрахунками Білла Грея, який пише програмне забезпечення для відстеження навколоземних об'єктів, астероїдів, карликових планет і комет, фрагмент Falcon 9 вріжеться в поверхню Місяця в районі екватора 4 березня. Аналіз даних, який провів Грей, показав, що фрагмент «здійснив близький проліт повз Місяць 5 січня», але «точно вріжеться 4 березня».

Про те, що фрагмент Falcon 9 вріжеться в Місяць 4 березня, написав і астрофізик Джонатан МакДауелл. Він також додав, що "це цікаво, але нічого такого". Падіння ракети на Місяць не можна буде побачити із Землі, і воно навряд чи якимось чином вплине на супутник нашої планети.

Водночас, спостерігачі за космосом зазначають, що зіткнення може надати цінні дані, зокрема дозволить спостерігати підповерхневий матеріал Місяця, який буде викинутий після удару.

«Це цікаво, але воно не має великого значення», - додав Макдауелл.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також