Чехія розглядає можливість навчання українських пілотів на винищувачах Gripen
19:02 22.09.2023
254

Чехія веде переговори з Швецією щодо можливості навчання українських пілотів на винищувачах Gripen на своїй території, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова. Вона також зазначила, що Міністерство оборони Чехії представило проєкт нового мандата на навчання українських військових в країні.

Раніше цього року на полігоні Лібава в Оломоуці було проведено навчання близько 2000 українських військовослужбовців, і за рішенням уряду Чехії планується підготувати до кінця 2023 року близько 4000 українських військових.

Чернохова також підкреслила, що Чехія продовжить надавати підтримку Україні, включаючи постачання зброї. Ескадрилья з 14 винищувачів Gripen вже перебуває на озброєнні Чехії.

Нагадаємо, що раніше міністр оборони Швеції Пол Йонсон повідомив, що українські пілоти завершили ознайомчу підготовку на шведських винищувачах Gripen. Проте пізніше прем'єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що їхня країна потребує винищувачів Gripen сама, і планів їх передачі Україні наразі немає. ЗМІ також повідомили, що уряд Швеції може доручити Збройним силам країни оцінити умови передачі Україні винищувачів Gripen.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також