У Вінницькій області два заклади охорони здоров’я надають медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда
16:10 12.04.2024
254

У Вінницькій області безоплатну допомогу при гострому інфаркті міокарда можна отримати у 2-х медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України. Це - Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології та Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова.

 

«Від початку 2024 року 269 жителів Вінницької області, в яких діагностували інфаркт міокарда, отримали допомогу  в межах Програми медичних гарантій. Для пацієнтів ці послуги є безоплатними, медзакладам за них сплачує Національна служба здоров’я України, - говорить голова НСЗУ Наталія ГУСАК. – Дуже важливо, щоби людину з підозрою на інфаркт бригада екстреної медичної допомоги доставляла саме в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ. Бо в таких лікарнях є все необхідне для надання повного обсягу якісної медичної допомоги: тут екстрено проводять потрібні лабораторні та інструментальні обстеження, серед яких - ангіографічне дослідження коронарних судин».  

 

Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку:
25 261 грн - за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;

43 573 грн - із проведенням стентування. 

 

Безкоштовними є послуги:

  • безперервний моніторинг стану пацієнта; л
  • лабораторні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: клінічний та біохімічний аналізи крові, група крові і резус-фактор, коагуляційний гемостаз, глюкоза, кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда тощо);
  • інструментальні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: ангіографія судин, ЕКГ, ЕХО-КГ, рентген тощо);
  • відновлення максимально можливого кровотоку; 
  • своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування; 
  • забезпечення компонентами та препаратами крові;
  • забезпечення ліками, що входять до Нацпереліку, та тими, що закуповуються централізовано МОЗ або в рамках інших програм; 
  • реабілітація.

 

Лікування інфаркту є безоплатним для пацієнта як у разі доставлення бригадою швидкої допомоги, так і в разі самозвернення. 

Знайти медичний заклад, законтрактований з Національною службою здоров’я України на надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Вінницька) та групу послуг («Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»). 

Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також