Помер «Директор школи ХХІ століття» Олександр Сухомовський
Помер «Директор школи ХХІ століття» Олександр Сухомовський
10:58 22.09.2020
351

У Вінниці помер один з інноваторів освіти, «Директор школи ХХІ століття» Олександр Григорович Сухомовський. Сумну звістку опублікували вінничани у соціальних мережах.

Олександр Григорович присвятив своє життя розвитку освіти. Після закінчення Вінницького державного педагогічного інституту його життєвий шлях тісно переплітався зі школою.

З 1990 року Олександр Сухомовський обійняв посаду директора школи №7, на базі якої, згодом, він створив перший в місті ліцей а саме: відділення економічного та медичного спрямування.

За три роки роботи директору вдалось відкрити юридичне відділення, з 2000 року – лінгвістичне, а з 2005 року – відділення комп’ютерного дизайну. Під його чітким керівництвом в навчальному закладі створено потужну навчально-виховну базу: обладнано  37 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерних класи, кабінет інформаційних технологій, облаштовано  ізостудію «Етюд». Комп’ютерну техніку впроваджено в управлінську  діяльність.

Саме Олександр Сухомовський виступив з ініціативою розвитку партнерських відносин. Ліцей –  осередок освітянської співпраці з Францією, Польщею, Німеччиною, Литвою. З метою розробки нової моделі загальноосвітнього навчального закладу культуротворчого спрямування як закономірного процесу гуманізації змісту освіти, реалізації творчого пошуку вчителів-новаторів школі-ліцею у 2005 році надано статус експериментального загальноосвітнього навчального закладу Всеукраїнського рівня і затверджено програму проведення дослідно-експериментальної роботи за темою: «Художньо творчий розвиток особистості в умовах реалізації нової моделі школи культуротворчого спрямування».

Навчальний заклад на чолі з Олександром Григоровичем неодноразово був лауреатом Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, а його учні брали участь у міжнародних програмах.   

У 2008 році на базі закладу відкрито Центр інтеграції. Заклад занесено в літопис сучасної науки України «Флагман освіти України». З 2011р. за ініціативи директора в закладі діє спільний телевізійний проект «Телешкола «Ліцеїст».

У 2013 році Міжнародна Академія рейтингових технологій і соціології «Золота фортуна» нагородила директора та заклад Дипломом Якості в номінації «За якість послуг, новаторство ідей та забезпечення високого рівня навчального процесу». Заклад – срібний призер ІV міжнародної виставки « Сучасні заклади освіти», переможець V, VI,VII,VIII міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти». З січня 2017р. школа-ліцей №7 – експериментальний майданчик всеукраїнського рівня за програмою «Авторська школа».

Олександр Сухомовський мав не пересічний талант. Про це свідчать десятки його нагород та відзнак: спеціаліст вищої категорії, Заслужений працівник освіти України, Нагороджений знаком МОН України «Василь Сухомлинський», медаллю і дипломом І ступеня «Pro Memoria» Республіки Польща, фіналіст програми «Партнери в освіті», переможець міського конкурсу «Директор року» у номінації «Директор-новатор», Лауреат обласної педагогічної премії, переможець конкурсу «Директор ХХІ століття», переможець V, VI, VII міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти».

Читайте також