Євросоюз введе "COVID-паспорт" з 1 липня
09:30 21.05.2021
278

З 1 липня в Євросоюзі введуть свідоцтва з проходження вакцинації - так звані "COVID-паспорти". Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

У сертифікаті будуть враховуватися зокрема щеплення, що не схвалені в ЄС, але є в списку вакцин від ВООЗ (ті, які схвалені до використання в умовах надзвичайної ситуації за процедурою EUL).

Раніше в Європарламенті збиралися обмежитися тільки вакцинами, які отримали зелене світло від Європейського агентства лікарських засобів (EMA): BioNTech/Pfizer (Comirnaty), Moderna, Oxford-AstraZeneca (Vaxzevria) і Johnson & Johnson (Janssen). У підсумку в ЄС вирішили, що визнають вакцинацію та Oxford-AstraZeneca (вироблена в Індії та Південній Кореї), Covishield і Sinopharm/BIBP.

Крім даних про вакцинацію, такі сертифікати можуть містити дані про імунітет в результаті перенесеної хвороби, або негативний ПЛР-тест.

Комісар ЄС з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідіс назвала цей захід "важливим кроком для того, щоб відновити свободу пересування по ЄС, забезпечивши безпеку настільки, наскільки це можливо".

“Ми виконуємо наше зобов’язання щодо отримання та сертифікації ЄС Digital COVID до літа. Європейські громадяни з нетерпінням чекають нових поїздок, і сьогоднішня угода означає, що вони зможуть зробити це безпечно вже дуже скоро” - підкреслюють в ЄС

 

 

Читайте також