1399 вінничан отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19
14:09 19.01.2022
342

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх вакцинованих людей віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу імунізації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. Бустерну дозу вінничани можуть зробити у будь-якому пункті, де щеплюють проти COVID-19.

«1399 містян вже зробили бустерну дозу від коронавірусу. Отримати її можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації Вінницької міської територіальної громади. Бустерна доза – додатковий захист та можливість якомога менше хвилюватися за своє здоров’я та здоров’я близьких. Адже вона посилює імунну відповідь проти різних штамів коронавірусу. На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому штамом «Омікрон», значно нижча у порівнянні з штамом «Дельта» і швидко знижується з часом. Бустерна доза дозволяє підвищити ефективність вакцини до 90%, а відтак запобігти госпіталізації через коронавірус», - розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За словами Олександра Шиша, для бустерної дози перевага надається м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш також пояснив, у чому полягає відмінність між додатковою та бустерною дозами вакцини. Зокрема, додаткова доза COVID-вакцини вводиться людям, яким через важкі хвороби дві дози вакцини не дали необхідного захисту. Додаткову вакцину можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, ВІЛ, а також ті, хто переніс трансплантацію органів, або лікування великими дозами гормональних препаратів.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також