Кличко на YES Brainstorming: Глобальні проблеми вимагають глобальних зусиль для їх подолання
10:32 10.09.2021
256

Світова пандемія коронавірусу засвідчила, що сучасні глобальні проблеми не може вирішити окрема держава, або група держав. Адже ці проблеми вимагають глобальних зусиль і координації. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, на неформальному відкритті заходу нового формату YES Brainstorming, що сфокусований на темі «Після COVID = Перед катастрофою? Кроки до виживання».

«З минулої зустрічі YES світ дуже змінився. Перед ним постало багато нових викликів. Світ перевернула пандемія… Вона ще далека від завершення. Але вже зрозуміло, що наше життя не буде таким, як раніше. Змінилось те, як ми спілкуємось та працюємо, подорожуємо, внутрішня та світова політика й економіка. І хто не здатен адаптуватися до змін, приречений на поразку, – сказав мер Києва. – Пандемія засвідчила, що глобальні проблеми не може вирішити одна окрема держава чи навіть група держав. Ці проблеми вимагають глобальних зусиль та координації. І вимагають також солідарності. Всі ми взаємопов’язані. Поки залишатиметься хоч один осередок смертельного вірусу, ніхто не може почуватися в безпеці», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер зазначив, що на рівні окремих держав, пандемія показала важливість для керівників діяти рішуче та професійно. Ухвалювати, можливо, непопулярні, але необхідні, іноді навіть суворі, рішення.

«Нам, українцям, пандемія показала, наскільки нагальною є проблема реформування нашої держави.  Особливо – системи охорони здоров’я, місцевого самоврядування, утвердження верховенства права, реформування економіки і боротьби із корупцією. І всі ці виклики Україна намагається долати в умовах російської агресії. В умовах постійної загрози суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Агресія проти України також означає, що європейська стабільність, сама європейська модель розвитку та демократичні цінності знаходяться під загрозою», – наголосив Кличко.

На запитання про те, чого Віталій Кличко очікує від саміту YES, він відповів, що хотів би аби захід став майданчиком для розробки нових ефективних підходів, нових ідей, які допоможуть усім спільно протистояти новим викликам. І які наблизять Україну до її мети – стати повноправним членом європейської родини.

«У мене ніколи не було і немає сумнівів, що майбутнє України – в спільноті демократичних націй. Я ніколи не змінював свого переконання – Україна має бути членом ЄС та НАТО. Я хочу подякувати нашим західним партнерам за всі зусилля з підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Без цього було б дуже складно протистояти російській агресії і зберегти країну. Треба також пам’ятати, що будь-яка поступка Кремлю означатиме ще одну поразку міжнародного права і демократії, – підкреслив Кличко. –  Ми добре розуміємо, що ніхто, крім нас самих, українців, не змінить нашу державу. І нам ще багато чого потрібно зробити. – Не втрачаючи часу, без популізму і внутрішніх чвар та політичних ігрищ. Бо на кону – майбутнє нашої держави. Це головне!», – наголосив Віталій Кличко.

Новий формат дискусії – YES Brainstorming – ексклюзивне інтерактивне спілкування між лідерами України та світовими політиками і експертами. Гібридний формат передбачає, що головні доповідачі та аудиторія будуть, як присутні на заході в Києві, так і підключатимуться онлайн. У дискусіях братимуть участь інтелектуали та лідери думок зі сфер політики й бізнесу, експерти та представники засобів масової інформації, громадського сектору. Зокрема серед спікерів та учасників заходу екс – прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, екс – прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт, Джон Болтон – екс-радник президента США з національної безпеки, голова постійної Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, філософ та письменник Бернар-Анрі Леві, заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, професор Єльського університету, фахівець із історії Східної Європи Тімоті Снайдер та інші.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також