В Україну привезли сироватку від ботулізму
16:23 04.07.2017
255

Канадський антитоксин лікує всі сім типів захворювання. Вперше з 2014 року в Україні з'явилася сироватка від ботулізму, повідомила керівник МОЗ Уляна Супрун, пише Кореспондент.net.

Першу партію - 25 курсів лікування - канадського антитоксина надала Програма розвитку ООН. За словами директора організації в Україні Янтомаса Хімстра, це найякісніша сироватка, вона лікує всі сім типів ботулізму та підходить як для дорослих, так і для дітей.

Цієї партії вистачить для 25 осіб. Вартість партії складає 2,5 мільйона гривень, її Україні надали в якості гуманітарної допомоги. Ліки зберігатимуться на спецскладі в МОЗ.

Зараз, за словами Супрун, в Україні немає людей, госпіталізованих із підозрою на ботулізм. "Поточна поставка дозволить сформувати базовий запас, який буде використано для негайного лікування нових випадків", - зазначили в МОЗ.

"Коли місяць тому до нас звернулася міністр, ми виявили, що  швидко знайти ці ліки на ринку неможливо, оскільки держави зазвичай замовляють їх наперед", - зазначив пан Хімстра.

За його словами, в країнах ЄС такої хвороби немає, оскільки там люди дбають про чистоту продуктів.

"Це питання безпеки харчових продуктів. В Україні слід провести серйозний освітній курс для населення", - додав він.

Як повідомлялося, з початку року в Україні зафіксували вже 76 випадків захворювання на ботулізм, 8 осіб померли. Найбільшим джерелом зараження є риба, в'ялена в домашніх умовах. Серед факторів ризику - також солона риба та рибні консерви.

Читайте також