Компанія AstraZeneca відновлює клінічні випробування вакцини від COVID-19.
15:35 13.09.2020
275

Наразі Оксфордський університет та компанія AstraZeneca відновлюють міжнародні клінічні випробування вакцини від коронавірусу, призупинені тиждень тому, після дозволу регулятора, пише "Європейська правда", посилаючись на Financial Times.

AstraZeneca отримала дозвіл відновити клінічні випробування потенційної вакцини від коронавірусу після того, як  призупинила їх  у зв’язку з хворобою одного з волонтерів-учасників у Британії, симптоми якого могли бути викликані побічним ефектом від вакцини.

Комітет з безпеки та національний регулятор, переглянувши обставини, підтвердили, що дослідження продовжувати безпечно.

Ще 10 вересня один з топ-посадовців компанії Паскаль Соріо спрогнозував, що вакцина може бути готовою "до кінця цього - початку наступного року", якщо перерва у дослідженнях не затягнеться.

На цей час потенційну вакцину AZD1222 випробували на собі вже 18 тисяч волонтерів у Британії, США, ПАР та Бразилії. До фінальної стадії досліджень розробники хочуть залучити до 50 тисяч волонтерів та додати до країн-учасниць Японію та Росію.

AstraZeneca стала однією з перших компаній, які заявили про успіх масштабних випробувань вакцини від COVID-19.

До речі, 30 мільйонів доз майбутньої вакцини від компанії вже законтрактувала Британія, а Єврокомісія — 300 мільйонів доз, зазначає видання.

Читайте також