Яким був джаз у 90-х? Покажуть на фестивалі VINNYTSIA JAZZFEST-2021
19:01 28.07.2021
280

У рамках ювілейного XXV міжнародного джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2021, який з 1 по 3 жовтня пройде у м. Вінниця під концепцією «Джазовий порт» (гра слів: порт – портал), глядачів чекає перенесення у різні епохи становлення української джазової музики із концертами українських виконавців, які є хедлайнерами різних історичних проміжків часу, починаючи з 1991 року.

З цією метою організатори вінницького джазового фестивалю за підтримки Українського культурного фонду започаткували проєкт «Ретроспектива українського джазу», який має відтворити історію формування джазового ринку країни за 30 років Незалежності.

Долучитись до формування «Ретроспективи українського джазу» організатори VINNYTSIA JAZZFEST запрошують усіх колег, організаторів джазових фестивалів, артистів-джазменів, викладачів, джазових фотографів, журналістів та всіх, хто є шанувальниками джазу.

- Нам є чим і ким пишатися! Адже кожні п’ять років у незалежній України були ознаменовані появою нових гучних імен та подій, які зробили свій внесок у розвиток та популяризацію джазової музики в Україні, - відзначають організатори проєкту. - Як результат - сьогодні наші джазові музиканти з легкістю підкорюють світ, а на українські фестивалі з’їжджаються шанувальники джазової музики зі всього світу – від США до Австралії, з усієї Європи та країн Азії й Африки.

Свої світлини, відео та інформаційні матеріали для «Ретроспективи українського джазу» до 15 серпня варто надсилати на електронну пошту «Інституту культурної політики»: icultur@ukr.net.

У листі має бути посилання на гугл диск або інший файловий обмінник, на який необхідно завантажити світлини, відео та інформаційні матеріали. Обов’язковою є згода на обробку персональних даних у довільній письмовій формі.

— Кожен, хто долучиться, отримає запрошення на презентацію і сертифікат співавтора «Ретроспективи українського джазу. Також у виданні та відеоматеріалах у титрах будуть названі прізвища цих осіб та інформація про них, — розповідає продюсер VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України Ірина Френкель. — Створення «Ретроспективи українського джазу» дуже важливе, тому що наразі не існує єдиної інформаційної бази даних, яка пов’язана саме з розбудовою джазового ринку в незалежній Україні. Згадуючи всі процеси, які відбувалися у 90-х і 2000-х роках, ми побачимо, скільки з’являлося проектів, джазових клубів, фестивалів. Не всі вони дожили до наших днів, але всі вплинули на створення джазового пулу, тієї джазової аури нашої країни, яка існує сьогодні.

За задумом творців проекту, «Ретроспектива українського джазу» буде складатися з 6 частин, кожна з яких охоплює 5 років та демонструє унікальні відеозаписи та світлини людей, які стояли біля витоків формування джазового ринку України, зокрема, музикантів, організаторів джазових подій та фестивалів.

— Це великий шлях і велика історія. Але нині вона дещо розрізнена. І саме «Ретроспектива» стане першою спробою охопити і розказати свою власну українську історію джазу, — зазначає голова правління ГО «Інститут культурної політики», заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. - Ми дуже просимо всіх колег, організаторів джазових фестивалів, артистів, музикознавців, пресу і шанувальників джазу долучитися до першої хвилі складення «Ретроспективи українського джазу» і разом йти вперед.

Для відтворення хронології розвитку українського джазу у рамках проекту будуть взяті інтерв’ю у ключових гравців джазового середовища України, видання вийде українською та англійською мовами, буде підготовлено короткометражні відеофільми і фотовиставку, яка концептуально презентує хронологію розвитку джазового ринку України.

Куратором фотовиставки буде один з найкращих фотографів України, автор порталу Jazzography.in.ua Олександр Зубко.

— Якщо ви сумніваєтеся, чи варто щось надсилати — не вагайтесь! Варто! Цікавить все, що пов’язано із джазом в Україні. І це вже задача фоторедактора та відеоредактора відібрати те, що автор інколи навіть не оцінює, як щось дійсно важливе, — говорить Олександр Зубко. — Найбільшу зацікавленість, звичайно, має перше десятиріччя незалежності України, тому що тоді ще не було цифрової фотографії. Тому просимо надсилати все, що маєте: відеозаписи VHS, плівки, відскановані фотографії. Головне — не вагайтесь! Створення першої «Ретроспективи українського джазу» — справа важлива і ми дуже чекаємо на активний фідбек від джазових українців. Долучайтесь самі і передайте тим, хто, може, знаходитись у цій темі, але міг не чути про проект. Ми раді співпраці з усіма!

По завершенні проекту «Ретроспектива українського джазу» буде представлена на відкритих інформаційних джерелах. У тому числі і для того, щоб історію становлення українського джазу змогли побачити люди за кордоном.

А найперша презентація «Ретроспективи» відбудеться на XXV міжнародному фестивалі VINNYTSIA JAZZFEST-2021, який з 1 по 3 жовтня пройде у Вінниці. Вперше фестиваль проходитиме у форматі open air’у — просто неба на території Вінницького аеропорту.

VINNYTSIA JAZZFEST-2021 і проект «Джазовий порт» реалізуються в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.

Читайте також