Як вагітні українки за кордоном можуть отримати медичну допомогу – пояснює МОЗ
09:31 30.07.2022
252

У Міністерстві охорони здоров'я деталізували перелік послуг, якими безплатно можуть скористатися за кордоном вагітні українки, які вимушено покинули країну через воєнні дії

Відповідні роз'яснення опублікували на facebook-сторінці Міністерства охорони здоров'я України.

Йдеться про спостереження вагітності, медичну допомогу під час пологів, післяпологовий догляд за мамою й новонародженою дитиною тощо.

Щоб отримати ці послуги безплатно, необхідно стати на облік в тій країні, де жінка отримала тимчасовий прихисток та/або оформити місцевий аналог української обмінної карти. Це може бути Велика Британія, Іспанія, Литва, Польща, Румунія, Франція, Чехія.

Для медичного супроводу вагітності, ймовірно, знадобиться медична страховка, хоча у певних випадках вона не є обов'язковою. Медичну допомогу під час пологів нададуть безплатно навіть якщо пацієнтка не матиме медстраховки.

Добре, якщо жінка має із собою медичну картку від лікаря з України з даними про вагітність та загальний стан здоров'я, результатами аналізів. Їх можна перекласти і надати спеціалісту, який вестиме вагітність. Якщо такої медичної документації немає — місцевий лікар призначить необхідні аналізи та дослідження відповідно до потреби.

Перелік необхідних аналізів, а також правила отримання медичної допомоги вагітними українками у різних країнах дещо відрізняються.

Кожна країна має свої особливості надання медичної допомоги вагітним. Наприклад, у Франції вагітна повинна заздалегідь обрати лікарню, де буде народжувати. У цій країні пологи є безплатними навіть у приватних клініках, де більш комфортні умови перебування, зокрема одномісні палати. Проте конкуренцію виграють державні заклади, оскільки в них є краще медичне обладнання. Обрати лікаря неможливо. Пологи приймає черговий акушер.

У Великій Британії, крім звичних медичних послуг, вагітні жінки мають право на допомогу патронажної медсестри. Це кваліфікована медсестра або акушерка, яка пройшла додаткову підготовку та наглядає за станом здоров'я діток, допоки їм не виповниться п'ять років.

У Румунії акушер та/або сімейний лікар, окрім надання основних послуг, може також проконсультувати пацієнтку з питань здорової вагітності та провести їй навчання з грудного вигодовування.

У Чехії медична допомога вагітним і породіллям є безплатною за наявності медичного страхування. Жінка може обрати будь-який пологовий будинок, незалежно від місця свого проживання, проте в більшості з них треба зареєструватися (починаючи з 14-го тижня вагітності). У деяких закладах це можна зробити онлайн.

У Литві вагітні пацієнтки проходять щонайменше шість оглядів у гінеколога, регулярно виконують УЗ-дослідження і здають аналізи. Також вони мають право пройти безплатний огляд в окуліста і стоматолога. Після пологів партнеру дозволяють залишитися на ніч з породіллею в лікарні.

Також після пологів жінка зможе отримати виплати з народження дитини. Для цього потрібно буде подати документи, які засвідчать народження дитини. Важливо, щоб вони були видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також