На Вінниччині 48 закладів «первинки» безоплатно надають базову психологічну підтримку дорослим та дітям
17:01 05.05.2024
263

На сторінці Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА, повідомили, що на Вінниччині 48 закладів «первинки» безоплатно надають базову психологічну підтримку дорослим та дітям. 

2340 фахівців закладів охорони здоров’я уже пройшли навчання із використанням керівництва mhGAP.  А саме -  915 лікарів та 1425 медичних сестер. Більшість із них пройшли навчання за онлайн-курсом «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP» та запровадження в рамках програми медичних гарантій окремого пакету «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

«Якщо відчуваєте тривогу, порушення сну, пригнічений настрій, роздратованість або інші подібні симптоми – не ігноруйте їх, а звертайтеся до сімейного лікаря. Він надасть базові послуги у межах своєї компетенції, а за потреби скерує до вузького спеціаліста».

В Департаменті зазначають, що звертатися по допомогу – не слабкість, не забаганка й не соромно, а відповідально. Психічне та фізичне здоров'я однаково важливі складові загального здоров'я кожної людини.

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також