Як годувати безпритульних тварин, які тривалий час голодували
17:00 24.10.2022
270

Тварини, які довго недоїдали, можуть втратити 10% або більше маси тіла. У таких собак зазвичай починають виступати тазостегнові та реберні кістки. Тварини мляві, зневоднені, можуть страждати від шкірних або неврологічних захворювань або порушення роботи органів черевної порожнини.

Коли собака позбавлена необхідних поживних речовин, організм починає використовувати глюкозу з власного жиру або м'язової тканини. Метаболізм собаки сповільноюється, щоб уповільнити виснаження м'язової тканини. Печінка вивільнює хімічні речовини, що звуться кетонами, щоб зберегти глюкозу, необхідну для функціонування еритроцитів і тканин нирок.

Часто тварини після тривалого голодування потребують стаціонарного лікування та терапії.

Як діяти, якщо зустріли виснажену тваринку:

  • Виснажену собаку краще якнайшвидше показати ветеринару. Водночас, якщо у тварини немає проблем зі здоров'ям, що спричинили втрату ваги, її можуть безпечно вигодувати рятувальники або господарі.
  • Важливо не перегодовувати собаку, що тривалий час не їла. Перший час годування має відбуватися кожні 3-4 години невеличкими порціями. В іншому разі травна система може не впоратися, є ризик летальних наслідків.
  • Годувати потрібно їжею з високим вмістом білка і низьким містом вуглеводів, водночас їжа повинна містити мінерали, як-от калій, магній і фосфор. 
  • Перші 3-5 днів можна годувати тварину консервами або натуральною м'якою їжею (відварне м'ясо, каші, овочі).
  • Заборонено давати виснаженій тварині жирну, тяжку для перетравлення їжу, кістки, не бажано давати молочні та кисломолочні продукти.
  • Також варто слідкувати за кількісю випитої води. Тварина за день повинна пити із розрахунку 50 мілілітрів на кілограм маси тіла. За необхідності можна поїти примусово.

Якщо загальний стан тварини покращується, можна поступово збільшувати інтервали годування та об'єм разової порції.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також