«Я не шкодую про своє рішення». Байден вперше виступив із заявою з тих пір, як терористи захопили Афганістан
12:31 17.08.2021
268

Президент США Джо Байден виступив із заявою з приводу виведення американських військових з Афганістану і ситуації в країні, захопленої «Талібаном» і розповів, що «не шкодує про своє рішення». Стенограма опублікована на сайті Білого дому.

«Американські військові не можуть і не повинні брати участь і гинути у війні, в якій не хочуть битися самі за себе афганські війська. Ми витратили понад трильйон доларів. Ми навчили і спорядили афганські сили чисельністю близько 300 тисяч чоловік <...> Ми дали їм всі шанси визначити своє майбутнє. Чого ми не змогли їм надати, так це волі боротися за це майбутнє », - заявив Байден.

На його думку, політичні лідери Афганістану здалися і втекли, а афганські військові не стали битися з талібами. Американський лідер нагадав, що Сполучені Штати прийшли в Афганістан 20 років тому, щоб знайти організаторів теракту 11 вересня 2001 року і захистити Америку від «Аль-Каїди».

«Я повністю впевнений у своєму рішенні [вивести військових США з Афганістану]. Через 20 років я на власному гіркому досвіді переконався, що для виведення американських військ ніколи не було відповідного часу », - сказав Байден.

Це перший виступ президента США після того, як «Талібан» оголосив про повний контроль Афганістану 15 серпня і наміри створити там Ісламський Емірат. Терористичний рух активізувався в країні слідом за рішенням Байдена вивести американські війська з держави. З повстанням талібів президент Афганістану втік з країни.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також