Вінничан запрошують на урбан-експедицію малою річкою Дьогтянець
14:30 30.07.2021
271

В рамках пішої експедиції учасники будуть досліджувати річку від витоку вздовж русла – маршрут пролягатиме від озера Миру до парку Дружби народів. Дослідницька прогулянка відбудеться у неділю, першого серпня. Орієнтовна тривалість експедиції — 6 годин. Долучитись до неї можуть усі охочі вінничани. Про це повідомляють на сайті Вінницької міської Ради.

Як зазначають організатори, мета експедиції - дослідити малі річки Дьогтянець та  Дьогтянчик, щоб проаналізувати поточний стан територій та їх потенційну роль у міському житті. Наприкінці експедиції на усіх учасників чекатиме обговорення побаченого, результати дослідження та знахідки зафіксують на карті.

«Ми робимо перші кроки в усвідомленні всіх цінностей та потенціалів малих річок та струмків міста, аби у майбутньому створити повноцінну блакитно-зелену мережу Вінниці. В рамках експедиції Дьогтянцем дослідники, урбаністи та небайдужі вінничани зможуть проаналізувати екологічні, просторові та соціальні аспекти проблематики річок, що є важливим підґрунтям для наступних кроків. Сподіваюсь, що зовсім скоро усі вінничани повірять в історію перетворення «річок-вонючок» на привабливі природні та рекреаційні оазиси», - зазначила координаторка проєкту щодо малих річок Вінниці КП «Інститут розвитку міст» Янна Чайковська.

Організатори експедиції зауважують, що усі хто отримає лист-підтвердження на участь в заході, мають прийти на місце зустрічі у закритому одязі та зручному взутті. Не радять  брати з собою велосипед, а от вода та перекус мають бути обов'язково.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також