Обстеження, які варто пройти всім мешканцям Вінницької області старше 50 років - за діагностику заплатить НСЗУ
12:35 30.07.2021
284

В Програмі медичних гарантій 2021 передбачені спеціальні послуги для осіб  старше 50 років. Ці послуги можуть попередити проблеми зі здоров’ям, які з віком з’являються частіше.

У людей старшого віку ризик гострого інфаркту міокарда, інсульту, онкологічних захворювань значно зростає. В Програмі медичних гарантій велика увага приділяється  як лікуванню інсульту та інфаркту, так і обстеженням для ранньої діагностики онкозахворювань.

За даними електронної системи охорони здоров’я, у Вінницькій області з 1 квітня 2421  пацієнтів, віком від 50 до 60, зверталися до кардіолога. Весь комплекс медичної допомоги пацієнту, включаючи всі необхідні обстеження, лікування, ліки та медичні засоби, оплачує Національна служба здоров’я України.

Особлива увага приділяється ранньому виявленню онкозахворювань. У Програмі медичних гарантій передбачено шість інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань - мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія

Лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може направити його на таке дослідження. Для пацієнта воно також є безоплатним.

За даними електронної системи охорони здоров’я, з 1 квітня за проведення  обстежень для ранньої діагностики раку Національна служба здоров’я України заплатила медичним закладам Вінниччини - понад 2 млн гривень.

Зокрема, за період з 1 квітня 507 жінок пройшли мамографію, а НСЗУ оплатила закладам понад 52 тис. гривень. Понад 1,5 тисяч осіб отримали таку медичну послугу як гастроскопію, а НСЗУ перерахувала закладам понад 1,2 мільйонів гривень. Колоноскопію - обстеження кишечника пройшли понад 408  пацієнтів, за це виплачено понад 507 тис. гривень.

Не забувати дотримуватися цих основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. Зміни в системі охорони здоров’я дали пацієнтам, насамперед, можливість вибору – свого сімейного лікаря, кращого медзакладу та рівний доступ до лікування.

Дуже важливою є можливість обрати лікаря первинної ланки, якому вона довіряє. На сьогодні у Вінницькій області понад 514 тис. людей віком 50+ обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. Серед загальної кількості - близько 310 тис. жінок та понад 204 тис. - чоловіки.

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також