Відреставрований Подільський регіональний онкоцентр мають відкрити до Дня Незалежності
12:28 09.07.2021
317

Об’єкт “Великого будівництво-2021” у Вінниці – корпус Подільського регіонального онкоцентру мають відкрити  До Дня Незалежності України. Це 40 додаткових ліжок до наявних 360.  Будівельна готовність - на 87%.

Про це повідомляє голова Вінницької ОДА Сергій Борзов у себе на фб-сторінці. За його словами 10 тисяч онкохворих щороку проходять хіміотерапію у Подільському регіональному центрі онкології. Сама ж будівля хіміотерапевтичного  відділення побудована ще у 1978 року.

Водночас директор Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай каже, що за останній рік  кількість хворих, які проходять терапію виросла удвічі, а кожен десятий хворий приїжджає лікуватися з інших областей та держав.

“У нас лише за рік удвічі виросла кількість хворих, які проходять амбулаторну терапію. Чотири операційні сестри ставлять 70-80 крапельниць в день – це надзвичайне навантаження. Тому настільки важливо відкриття додаткових ліжок саме у хіміотерапії. Лікуються у нас не лише вінничани, до нас їдуть з інших областей, держав. Кожен десятий хворий – приїжджий”. - каже Володимир Шамрай.

Згідно з проєктом мають відремонтувати перший поверх будівлі, де розташоване рентгенологічне відділення. Крім того, передбачено надбудову четвертого поверху (денний стаціонар) та мансардного поверху (хімієтерапевтичне відділення).До того ж буде зведено нове перекриття та дах, новий ліфт, утеплення стін та зроблено благоустрій території. 

Окремо готують приміщення,  де стоятиме новий лінійний прискорювач вартістю 50 мільйонів гривень. Його для Подільського онкоцентру купили наприкінці 2020-го.

Нове обладнання дасть можливість зменшити навантаження на здорові тканини навколо пухлини та підвести максимальні дози до пухлинного осередку.

 

 

Читайте також