Вчені знайшли в Єгипті новий вид чотирилапого кита. Його назвали на честь бога смерті Анубіса
18:02 27.08.2021
279

У Єгипті виявили скам'янілі останки чотирилапого кита з черепом, що нагадує голову давньоєгипетського бога смерті Анубіса. Саме в його честь і назвали вид тварини, повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на дослідження палеонтологів.

Предки сучасних китів походять від наземних оленеподобних ссавців, які жили на суші протягом 10 мільйонів років. Ці тварини могли ходити по суші і плавати у воді. Вага ссавців, за оцінками вчених, становила близько 600 кг, а довжина - близько трьох метрів.

Phiomicetus anubis мав потужні щелепи, які дозволяли йому легко ловити крокодилів і дрібних ссавців. Автори дослідження вважають, що він був «богом смерті для більшості тварин, що жили поблизу».

Частку скелету знайшли в Західній пустелі Єгипту. Раніше цей район був покритий морем, тому він став багатим джерелом скам'янілостей.

Палеонтологи не вперше знаходять скам'янілості кита з лапами. Особливість Phiomicetus anubis полягає в тому, що цей вид вважають найбільш раннім видом напівводних китів, виявлених в Африці.

Згідно з дослідженнями вчених, перші кити з'явилися в Південній Африці близько 50 мільйонів років тому. У 2011 році палеонтологи знайшли в Перу скам'янілість чотирилапого кита віком близько 43 мільйонів років.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також