В Одесі завершують демонтаж фасаду друкарні Фесенка попри припис МКІ
19:01 26.08.2021
357

Компанія-забудовник «Одеса-Сіті» завершує демонтаж історичної будівлі «Друкарні Юхима Фесенка» на Рішельєвській, 47 всупереч припису Міністерства культури та інформаційної політики про заборону будь-яких робіт на об’єкті без відповідних дозволів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Сьогодні, 26 серпня, будівельники знесли фасад другого і третього поверху старовинної будівлі колишньої друкарні Фесенка, яка сто років тому випустила паперові банкноти Української Народної Республіки та надрукувала десятки ілюстрованих книг українських авторів.

Наразі демонтажні роботи тривають. Залишились без реагування скарги жителів сусіднього будинку до владних структур щодо загрози пошкодження їхнього житлового будинку внаслідок робіт, які забудовник здійснює на порушення припису МКІП, а також відкритого судового провадження за апеляцією МКІП на рішення Одеського окружного адмінсуду про скасування заборони проводити будь-які роботи на території друкарні Фесенка і колишнього Рішельєвського театру.

Як повідомлялося, у березні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики видало припис про припинення будівництва в центрі Одеси житлового комплексу на місці існуючої історичної будівлі «Друкарня Фесенка» та «Рішельєвського театру». Так МКІП відреагувало на звернення ініціативної групи про недопустимість зведення житлового будинку на місці існуючої історичної будівлі.

У МКІП також попередили забудовників, що за порушення законодавства про охорону культурної спадщини передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність. А в середині серпня МКІП оскаржило рішення адмінсуду, який скасував приписи міністерства про заборону здійснювати будь-які роботи на території будівлі.

17 серпня П'ятий апеляційний адмінсуд Одеси прийняв ухвалу №854/9131/21, яка внесена до Єдиного державного реєстру судових рішень. Суддя Олександр Яковлєв зобов’язав учасників провадження надати копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Раніше, протягом квітня-липня, громадські діячі та представники ГО «Автомайдан», одесити провели ряд масових акцій протесту проти знесення будівель друкарні Фесенка і театру «Рішельє». 5 серпня МКІП закликало Одеську ОДА задіяти всі законні механізми, аби не допустити руйнації будівель.

Між тим, представник забудовника Олег Лавренюк неодноразово заявляв, що будівельники ведуть «підготовчі роботи», а на це дозволів від органів влади не потрібно.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також