В Ісландії запустили найбільшу в світі установку для вловлювання вуглекислого газу з повітря
14:01 10.09.2021
281

В Ісландії запустили найбільшу в світі установку з вловлювання вуглекислого газу (CO2) з атмосфери. Про це повідомляє The Guardian.

Завод, побудований за $ 10-15 мільйонів ісландською компанією Carbfix і швейцарським стартапом Climeworks AG, отримав назву Orca (orka в перекладі з ісландського - «енергія»). Працюючи від геотермальних джерел, він може щорічно поглинати до 4 тисяч тонн вуглекислого газу. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, це можна порівняти з річним вихлопом 870 автомобілів.

Orca складається з восьми установок з фільтрами, які за допомогою вентиляторів відбирають вуглекислий газ, змішують його з гарячою водою і закачують під землю на глибину 1 кілометр. Там він взаємодіє з кам'яними породами і твердне.

Зараз в світі працює 15 заводів по прямому уловлюванню CO2, разом вони поглинають понад 9 тисяч тонн газу щорічно. Над встановленням, яка щорічно зможе обробляти один мільйон тонн CO2, зараз працює американська нафтова компанія Occidental.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, в 2020 році глобальні викиди вуглекислого газу склали 31,5 мільярда тонн.

Автор: Анна Макарчук
Читайте також