Україна замінює російський шрифт "Іжиця" на "Воля" для підтримки національної ідентичності
19:02 18.09.2023
307

Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило про свій намір створити колекцію українських шрифтів та впровадити новий дизайнерський шрифт під назвою "Воля". Цей ініціативний крок має на меті змінити стандартне використання російського шрифту "Іжиця" у внутрішніх документах та сприяти національній ідентичності України в сфері культури, мови і графічного дизайну.

Основні аспекти цієї ініціативи включають наступне:

  1. Символ Незалежності: За словами тимчасового виконуючого обов'язки міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, Україна прагне припинити використання шрифтів іншого походження, зокрема російських. Це крок в напрямку підтримки символів української суверенності та незалежності, які визначають країну, її історію, культуру і мову.

  2. Заборона на використання російських шрифтів: Планується, що Верховна Рада України прийме рішення про відмову від російського шрифту "Іжиця" та будь-яких його модифікацій у внутрішніх документах органів державної влади та інших установ.

  3. Впровадження шрифту "Воля": В проекті постанови Верховної Ради пропонується використовувати новий дизайнерський шрифт "Воля". Цей шрифт розроблений українською шрифтовою дизайнеркою Марчелою Можиною на основі літерацій, створених головним художником Української Повстанської Армії Нілом Хасевичем.

  4. Участь експертів: В роботі над створенням українського шрифту беруть участь вчені та дизайнери з Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, а також Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука. Українські шрифтові дизайнери також приймають активну участь у розробці.

  5. Характеристики українського шрифту: Важливим аспектом є визначення характеристик, які повинні бути властиві українському шрифту. Серед них відмічаються легке впізнавання, історичний контекст, графічна оригінальність, приємність для читання та доступність для осіб з порушеннями зору та легка інтеграція в цифровому середовищі.

Ця ініціатива відображає бажання України підсилити свою національну ідентичність та незалежність через культурний і графічний аспекти. Шрифти грають важливу роль у визначенні індивідуальності країни і сприяють утвердженню її унікальності у світі.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також