Україна розглядає законопроєкт про створення електронного реєстру військовозобов'язаних
20:07 18.09.2023
309

18 вересня у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт під номером 10062, який передбачає створення електронного реєстру військовозобов'язаних в Україні. Головною метою цього законопроєкту є уточнення процесу взаємодії державних реєстрів під час надання статусу учасника бойових дій. Також він спрямований на спрощення процедур оформлення статусу учасника бойових дій під час воєнного стану, осіб із інвалідністю внаслідок війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

У Реєстр будуть включені особисті та службові дані призовників, військовозобов'язаних, резервістів та інша інформація, що стосується потреби в комплектуванні особовим складом Збройних Сил України і інших військових формувань, створених відповідно до законів України. Однак, важливо відзначити, що інформація, яка містить державну таємницю, не буде включена до Реєстру.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах, таких як Податкова служба, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, Центральна виборча комісія, Державна міграційна служба та інші відомства. Військові відомства також отримають доступ до особистих номерів телефонів та адрес електронної пошти військовозобов'язаних. Ця інформація буде доступна в електронному кабінеті військовозобов'язаного, який планується створити відповідно до цього законопроєкту.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також