Новий суперфуд: молоко тарганів зможе врятувати людство від голоду
15:02 13.09.2020
269

Індійські вчені зробили сенсаційну заяву – молоко тарганів зможе врятувати людство від голоду. Щоправда для того, аби отримати хоча б 100 грамів молока потрібно «подоїти» 1000 тарганів. Проте науковці зазначають, що цілком ймовірно, що в найближчому майбутньому, саме молоко тарганів, допоможе уникнути голоду багатьом людям, особливо в країнах, що розвиваються.

Слід зауважити, що складна технологія одержання молока, і витрати на вирощування і утримання комах робить молоко тарганів досить дорогим продуктом, який навряд чи зможуть собі дозволити жителі бідніших регіонів на планеті. Однак вчені знайшли вихід з положення і розробили спосіб синтезу білка, аналогічного кристалам білка в молоці цих комах. При цьому синтезований білок володіє всіма поживними властивостями і коштує порівняно дешево.

Вчені індійського Інституту біології повідомили, що різновид тарганів Diploptera punctata, єдиний вид, який вигодовує своє потомство молоком, може стати порятунком для мільйонів людей. Аналіз молока тарганів показав наявність у ньому кристалів білка. Але найцікавіше, що молоко тарганів в 5 раз калорійніше коров’ячого молока (700 кілокалорій в молоці таргана, і 120 — у коров’ячому). Крім калорій, молоко тарганів містить достатню кількість різних мікроелементів, жирів, вуглеводів, які легко засвоюються живими організмами, включаючи і людину. Для того, аби задовольнити шалений попит на новий вид молока, в ряді країн створені цілі тарганячі ферми.

Одна з таких тарганячих ферм знаходиться на території китайської провінції Сичуань, де за рік народжується понад 6 мільярдів тарганів. Фермери вважають цей бізнес дуже вигідним вже лише тому, що таргани стійкі до всіх хвороб, і користується небувалим попитом в країнах Азії. Так само молоко тарганів широко використовується фармацевтичними та косметичними компаніями. Китайські медики впевнені, що ліки, до складу яких входить даний продукт є найбільш ефективними при лікуванні раку.

Джерело: ukr.media

Читайте також