Посада – не приватна власність: Венедіктова про відставку глави НАБУ
14:30 13.09.2020
270

Відставка глави НАБУ Артема Ситника не вплине на роботу відомства та відносини України із західними партнерами. За словами генпрокурора України відомство продовжить свою роботу без змін.

Ірина Венедиктова зауважила, що посада – не приватна власність. Та відповіла на питання медійників щодо можливої негативної реакції Заходу на відставку Ситника й загрози для боротьби з корупцією в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Чому підірвана (боротьба з корупцією – ред.)? Ми говоримо про інституції, давайте відокремлювати людей від інституцій. Ні в кого з нас немає приватної власності на ту посаду, яку ти займаєш. Тому питання не в прізвищах, питання в інституціях. Інституції безпосередньо повинні працювати абсолютно незалежно і так, як прописано в законі», - зазначила вона.

За словами Генерального прокурора України у міжнародних партнерів немає підстав переживати щодо роботи державних інституцій в Україні.

«Вчора в Конституційному суді було усне слухання. Що мене здивувало – викликали всіх правоохоронців. Правоохоронна система не може давати оцінку. Ми працюємо з фактажем. Я вважаю, що оскільки таке рішення Конституційного суду є, воно остаточне, має силу закону. Але, ухвалюючи рішення, судді справді не прописали механізм його реалізації. Цей недолік зараз треба виправити, або це повинен зробити КС, або Верховна Рада, тому що проблема є», - заяявила Венедиктова.

Нагадаємо, Рівненський апеляційний суд визнав директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника винним у корупційному правопорушенні. Окрім того, Конституційний суд України визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

Читайте також