Рада ухвалила закон про створення Фонду енергоефективності
17:52 08.06.2017
254

Верховна Рада ухвалила закон про фонд енергоефективності, який дозволить Україні отримати безповоротну допомогу від ЄС на суму 120 мільйонів євро. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Законом передбачається, що Фонд енергоефективності утворюється з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

До функцій Фонду, серед іншого належить: надання часткового відшкодування вартості заходів з енергоефективності, грантів юридичним та фізичним особам безпосередньо або через банки-партнери, зокрема для відшкодування частини кредиту, процентної ставки чи її частини, що використовуються з метою реалізації проектів з енергоефективності.

Як зазначив віце-прем’єр Геннадій Зубко ухвалення цього законопроекту сприятиме проведенню термомодернізації багатоповерхівок та знизить суму у платіжках.

Як повідомляв УНН, Європейський союз закликав Верховну Раду прийняти закон про створення Фонду енергоефективності.

Джерело: УНН
Читайте також