Рада схвалила допуск іноземних підрозділів на навчання в Україні
13:33 19.01.2017
252

Верховна Рада схвалила допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2017 році для участі в багатонаціональних навчаннях.

За прийняття в цілому законопроекту №5636 проголосували 236 депутатів.

Зокрема, схвалено допуск збройних сил США, інших держав - членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО) і держав - учасників програми "Партнерство заради миру" для участі в 3 багатонаціональних навчаннях.

Допуск іноземних військових підрозділів дозволено на 365 днів для участі в багатонаціональних навчаннях із підготовки підрозділів збройних сил у Міжнародному центрі миротворчості й безпеки (Львівська область) та в інших військових частинах і полігонах Збройних сил України.

Загальна чисельність учасників цих навчань становитиме до 13 тис. військовослужбовців: до 10 тис. військовослужбовців від Збройних сил України й максимум по 1,5 тис. військових від США й від НАТО, а також учасників програми "Партнерство заради миру".

Також схвалено допуск іноземних військових підрозділів на 25 днів у червні-листопаді для участі в українсько-американських навчаннях "Репід Трайдент-2017" у Міжнародному центрі миротворчості й безпеки (Львівська область).

Загальна чисельність сил і озброєння становитиме до 3,5 тис. військових: до 1,5 тис. - від української сторони й по 1 тис. максимум від США й країн-членів НАТО й учасників програми "Партнерство заради миру".

Крім того, допуск іноземних військових схвалено на 25 днів у липні-вересні для участі в українсько-американських навчаннях "Сі Бриз - 2017", які відбудуться в акваторії Чорного моря, на полігонах ЗСУ, військових аеродромах "Шкільний" (Одеса), "Кульбакине" (Миколаїв), "Чернобаївка" (Херсон), посадкових площадках Тендрівської коси (Миколаївська область), Міжнародному аеропорту "Одеса", Одеському морському торговельному порту, морському торговельному порту "Южний" (Одеса) і військовому порту Очакова (Миколаївська область).

Загальна чисельність учасників навчань становитиме до 3,5 тис. військових: до 1 тис. від України й від США, до 1,5 тис. - від НАТО й учасників програми "Партнерство заради миру".

Для забезпечення проведення всіх цих навчань планується використовувати 34 млн 888 тис. 300 гривень.

У 2016 році в навчаннях на території України мали взяти участь 22 тис. військових.

"Українські новини"

Читайте також