Протистояння виробників заважає вирішити проблему утилізації відходів в Україні – Н.Южаніна
09:40 03.09.2016

Про це в коментарі УНН повідомила Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від “БПП” Ніна Южаніна.

“І це, я вважаю, якась державницька проблема, тому що за стільки років не було знайдено рішення. Були тимчасові рішення. Тож треба швидко переорієнтовуватися і думати над новою моделлю, яка би могла прижитися у нашій країні”, - зауважила вона.

Н.Южаніна зазначила, що законопроект “Про відходи” (№4838) підняв величезну дискусію. Однак рішення має бути знайдено вже восени.

“Я думала, що все-таки протягом літа ми проведемо достатню кількість зустрічей для того, щоб знайти справді порозуміння і якесь компромісне рішення. Рішення, яке б задовольнило буквально всіх немає. Але рішення має бути прийняте, воно має бути не простим. І треба рухатися, тому що іншого шляху немає і вирішення проблеми ніколи так і не розпочнеться.

Тому саме у нашому законопроекті передбачено введення екологічного податку. Зовсім інша система контролю за витрачанням коштів і за розподіленням коштів. Тому суспільство має саме восени зосередитися і почати конкретно обговорювати питання і знаходити компромісне рішення”, - резюмувала вона.

Нагадаємо, проти розгляду законопроектів, які вирішують питання утилізації відходів виступив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак ( квота "Народного Фронту"). Свою позицію він аргументовує тим, що усі законопроекти мають відповідати його стратегії, яка в найкращому випадку буде написана у грудні. 

З такою позицією міністра не згодні ані в парламенті, ані в експертному середовищі. Екологи наголосили, що не мають наміру чекати виконання чергових обіцянок і очікувати на появу поки що абстрактної стратегії. За їх словами, кожен міністр публічно обіцяв таку стратегію, проте досі Україна живе без неї, що до речі, є порушенням вимог міжнародної Базельської конвенції. 

На переконання голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, щодня Україна накопичує значну кількість відходів, зокрема небезпечних і довіряти словам політиків, які не запропонували за останні півроку жодного адекватного рішення – недоречно. 

Таку саму позицію мають й народні депутати. За словами нардепа від “БПП” О.Недави, інцидент на Грибовецькому сміттєзвалище показав, що Україна немає часу на розмови про майбутнє і написання чергових стратегій, які не можуть замінити закон. Тому, на переконання політика, народні депутати мають відреагувати на нагальні питання у сфері відходів вже сьогодні, а у грудні можливо підкоригувати їх, адаптуючи до стратегії Мінекології, якщо вона все-таки буде написана. 

Джерело: УНН
Читайте також