Матері полонених оголосили про припинення голодування під АП
13:49 10.08.2016
252

Як повідомили учасники акції кореспонденту УП, основна причина – погане самопочуття деяких матерів. Одній з них стало погано прямо на очах кореспондента УП, проте від виклику "швидкої" вона відмовилась.

У свою чергу родичі полонених заявили, що планують їхати в Донецьк на зустріч з полоненими, але будь-які деталі поїздки повідомляти відмовилися, "щоб не нашкодити". 

До учасників акції також прийшов радник голови СБУ Юрій Тандіт. 

"Ви в такому стані, що ви маєте право (на такого року акції - УП), але як людина я вимагаю, щоб політики не використовували вас", - говорив він батькам.

Раніше Тандіт називав акцію, яка з ініціативи Надії Савченко відбулася на Банковій 8  серпня, підозрілою.

"Не можна використовувати позицію родичів заручників у корисних цілях, не можна на цьому піаритися, не можна політикам прикриватися стражданнями людей  і ходити імітувати причетність", - прокоментував Тандіт кореспонденту УП свою позицію до акції. 

Також Тандіт зазначив, що 3  серпня у Мінську "ми прийшли до певного результату, на певний компроміс".

"Вироблено дорожню карту. І після цих мінських домовленостей знову намагаються розхитати ситуацію", –   резюмував радник СБУ.

Представник АП, який вийшов до учасників акції 10 серпня, повідомив, що президент з ними не зустрінеться.    

Наразі коментар прес-служби президента УП отримати не вдалося. 

 Як відомо, голодування на Банковій 8  серпня оголосили 5 осіб – троє матерів та дві дружини полонених. Згодом до них приєднався ще один чоловік.  За їх словами, їхні чоловіки 1,5 роки перебувають у полоні, а у червні з ними взагалі зник зв'язок. За версією родичів, бранців перевели у Донецьке СІЗО.   

За словами учасників акції, вони втомилися від "безрезультатної переписки" з української владою, тому вдалися до такого акту відчаю як голодування, вимагаючи якнайшвидше звільнити їхніх дітей.

Родичі полонених вимагали особистої зустрічі з президентом України, щоб почути, які кроки він робить для пришвидшення звільнення їхніх близьких.

З боку української влади неодноразово лунало, що блокує звільнення заручників протилежна сторона, вимагаючи амністії для понад 600 бойовиків.

Як відомо, 8 серпня на вул. Банковій у центрі Києва поблизу будівлі Адміністрації президента  відбулася акція "Не кидай своїх" з вимогою якнайшвидшого звільнення з полону бойовиків українських громадян. 

Учасники акції звернулися до президента Петра Порошенка з тим, щоб вжити конкретних заходів для звільнення людей. 

Більше про акцію читайте у матеріалі "Майдан Савченко" з матерями і голодом

Мар'яна П'єцух, Українська правда

Читайте також