Івана Купала-2017: ворожіння, обряди і передбачення
12:58 06.07.2017
253

У купальську ніч не можна спати, бо оживає і стає особливо активною всяка нечисть – відьми, перевертні, змії, - пише Сегодня.

Свято Івана Купала традиційно відзначається в ніч з 6 на 7 липня. Цю ніч називали магічною, адже дівчата ворожили на судженого, пари стрибали через багаття і все не тільки заради забави і веселощів, а й щоб залучити достаток і щастя в свій будинок.

За старих часів вважалося, що в ніч на Івана Купала духи землі, води і вогню говорять з людьми, а значить, це найкращий час, щоб попросити у стародавніх могутніх сил допомогу у справах та відкрити своє майбутнє, передає Лиза.

Духи вогню дарували силу тілу і міцність почуттів, духи води зцілювали хвороби, а духи землі нагороджували багатством. За повір'ями, в купальську ніч дерева в лісі ходять з місця на місце, плутаючи мандрівників; трави набувають цілющої сили; роси змивають зморшки і дарують красу; цвіте папороть, і хто його зірве – буде крізь землю бачити заховані скарби, навчиться розуміти мову рослин і тварин.

Вогонь в день Івана Купала наділявся особливою силою. Вважається, що якщо перестрибнути через нього, чоловік знайде силу і хоробрість, а дівчина красу. А якщо пара хоче перевірити свої почуття, їм слід перестрибнути багаття, міцно тримаючись за руки: якщо вони не розчеплять руки, бути їм разом довго і щасливо.

Але щоб дізнатися, хто твій суджений, є безліч ворожінь та обрядів на Івана Купала.

Ворожіння починають під вечір – на західне сонце. Вважається, що в купальську ніч не можна спати, бо оживає і стає особливо активною всяка нечисть – відьми, перевертні, змії та ін. За правилами старовинних обрядів на дівчатах не повинно бути нічого, крім довгої сорочки і віночка на голові. Всі прикраси треба зняти, в тому числі і натільний хрестик (церква не схвалює ворожби). Волосся повинні бути розпущені, всі вузли розв'язані, заколки і шпильки вийняті з волосся.

Ворожіння на вінку

Вінок плетуть з дванадцяти трав, прикрашають польовими квітами і скріплюють травою. На заході його потрібно обережно спустити на воду і злегка штовхнути – вінок пішов на дно відразу ж – на жаль, улюблений розлюбив; вінок пристав до берега – в цьому році весіллю не бувати, чекати доведеться ще не менше року; вінок поплив до іншого берега – наречений буде з далеких країв; вінок мотає з боку в бік – доля буде нещаслива, хлопці будуть морочити голову і кидати; вінок пливе за течією – чекай весілля з судженим!

А якщо дівчина дуже хоче вийти заміж, але поки на прикметі нікого немає, вона повинна обв'язати вінок красивою стрічкою і пустити в річку: вважалося, що русалки заберуть собі прикраси і допоможуть приворожити судженого. Можна ще кинути вінок через багаття: якщо хтось із хлопців зуміє зловити вінок на льоту, то дівчина, що сплела його, вважається судженою цього хлопця.

Ворожіння на вилитий віск

Воскову церковну свічку поламати на частини, розтопити в ложці над вогнем від купальського вогнища, вилити в чашку з холодною водою. Тримати отриману фігурку перед вогнем і дивитися на тінь від неї – що побачиш, то і підкаже тобі відповідь на задумане питання.

Старовинне тлумачення фігур: кільце або корона – швидке весілля, скриня (гаманець) – багатство, серце – міцна любов, прапор – нежданий гість, зірка – удача, квітка – новий шанувальник, людина – хороший друг, хвилеподібна фігура – виконання бажань, смуги – приємна подорож.

Ворожіння на папороті

Чарівний купальський папороть допоможе дізнатися ім'я судженого. Для цього треба взяти кілька великих листів папороті, задумати на кожне ім'я чоловіка, на кожен лист пов'язати нитку різного кольору. У водоймі притисніть листя на дно і різко відпустіть. Хлопець, задуманий на гілочку, яка раніше всіх спливе, і буде вашим судженим.

Ворожіння на цибулі

У купальську ніч візьми кілька цибулин, на кожній напиши ім'я хлопця і помісти цибулини в дрібну ємність з водою. Яка цибулина раніше проросте, від того і чекай пропозиції руки і серця.

Ворожіння з обручкою

Візьми ту обручку, яку найчастіше носиш. У склянку з рівним дном налий води і опусти в нього кільце. Потім дивись через воду в середину опущеного кільця – скоро там тобі з'явиться образ судженого.

Ворожіння на бажання

У ніч на Івана Купала візьми новий коробок сірників, тримай його в руках і зосередься на своєму бажанні або питанні, відповідь на яке ти б хотіла отримати у долі. Потім витягай сірники з коробка. На кожний сірник примовляючи "збудеться", "не збудеться" або "так", "ні", або "любить", "не любить". Останній сірник – і буде відповіддю.

Ворожіння на травинку

Вранці на Івана Купала зірви поруч з будинком дві вузькі, довгі травинки. Одна травинка повинна бути трохи довша за іншу. Коротка буде символізувати тебе, а довга – хлопця, на якого думаєш. Потім травинки встав поруч в якусь щілину, щоб вони звисали вниз.

Суть ворожіння: коли травинки стануть підсихати, вони почнуть "ворушитися", то наближаючись, то віддаляючись одна від одної: якщо травинки тягнуться одна до одної, незабаром чекай серйозну пропозицію з його боку; якщо довга травинка відхилиться в протилежний бік від короткої, чоловік, на якого ти гадала, байдужий до тебе; якщо травинки відхиляються, але при цьому злегка стикаються один з одним, в ваших стосунках не все так просто і гладко, але надія є.

Ворожіння на квітах

Налий в широку і неглибоку ємність воду. Обережно пусти в неї дві зірвані головки квітів, наприклад, ромашки. Якщо квітки попливуть в різні боки – один від одного – ви з коханим розлучитеся. Якщо наблизяться – будете разом все життя. Якщо так і залишаться на тій же відстані – майбутнє ваших стосунків ще неясне.

Ворожіння по колах на воді

Набери воду в широку ємність. Запитай: "Вода, вода, чи бути нам з милим разом назавжди?" і кинь у воду невеликий камінчик. Парне число кіл на воді – бажання здійсниться, непарне – не здійсниться.

Ворожіння на корені

На Івана Купала вийди в поле і вирви лівою "підсердечною" рукою з коренем будь-яку рослину. Коріння рослини підкаже, яким буде майбутній чоловік: чим товще корінь, тим багатшим буде суджений; довгий і рівний корінь говорить про спокійний характері обранця, а ось покручений і короткий попереджає про те, що майбутній чоловік буде хитрим і сварливим; товстий, але короткий корінь говорить про те, що ти зв'яжеш свою долю з багатим, але жадібним чоловіком; а якщо корінь буде мочкуватий, з багатьма відгалудженнями – чекай зрад і обману.

Читайте також