Інтернет-простір України, найімовірніше, вражає вірус Wanna Cry, який прийшов з Європи - експерт
17:30 27.06.2017
256

Найбільш ймовірно вірус, який уразив комп’ютерні системи багатьох українських державних та приватних компаній – це європейський вірус Wanna Cry, який потрапив до України з Європи. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН повідомив голова правління Української Інтернет Асоціації Олександр Федієнко.

"Цей вірус розповсюджений з Європи. Це Wanna Cry. Якщо це саме він, бо, на жаль, ми зараз точно не знаємо, що це за вірус",- сказав О.Федієнко.

За його словами, ці атаки відбуваються не на сайти українських компаній, а взагалі на Інтернет-простір України.

"Це вірус, який прийшов до нас, як я розумію, з Європи, як то кажуть, мандрував, а тепер дійшов до нашої держави", - зазначив О.Федієнко.

"Порада зараз тільки одна - відімкнути свій комп’ютер, який може бути уражений, доки фахівцями на місцях не будуть виконані роботи щодо унеможливлення зараження комп’ютерної мережі, якщо ми кажемо про установи підприємств. Якщо ми кажемо про персональні, домашні комп’ютери, то, на жаль, якщо комп’ютер заражений, то вже нічого тут не зробиш", - зазначив фахівець.

За його словами, "де-факто, паралізується великий сегмент українського простору Інтернету і паралізується робота багатьох підприємств, таких як "Укрпошта", "Укрзалізниця", паралізовано роботу аеропорту "Бориспіль". Паралізовано роботу багатьох Укренерго, які повідомили, що вийшли з ладу їх комп’ютери і, я сподіваюся, що не вийшли з ладу системи управління, бо вони все-таки відключені від мережі Інтернет".

Також О.Федієнко повідомив, що на сьогодні цим вірусом уражено сотні тисяч комп'ютерів.

Як повідомлялось раніше, ДП “НЕК “Укренерго” були проблеми з мережею, наразі у компанії вивчають, чи було це спричинено зовнішньою хакерською атакою.

Також стало відомо, про те що, атака також була здійснена на операторів мобільного зв'язку.

Раніше, Національний банк України попередив про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом учасників фінансового сектору.

Джерело: УНН
Читайте також