У Вінниці волонтери роздають препарат, який може врятувати життя
14:30 21.04.2022
288

Вінницькі волонтери отримали з Бельгії препарат "Калій Йодит", який другий день поспіль роздають усім вінничанам на безоплатній основі. Медики наголошують, що в реаліях сьогодення подібний препарат повинен бути в аптечці кожного українця. 

"Коли російські окупанти захватили Чорнобильську АЕС жителі Чехії, Болгарії та Польщі почали масово скуповувати в аптеках йодид калію та інші препарати з високим вмістом йоду, які використовуються для профілактики променевої хвороби у разі радіаційного зараження"-розповідають волонтери. 

Зазначимо, радіоактивний ізотоп йод-131 - один із найнебезпечніших продуктів розпаду ядерного палива, оскільки має властивість накопичуватися в щитовидній залозі.  Аби захистити організм при витоку радіації людям, які перебувають у зоні ураження, рекомендується прийняти ударну дозу звичайного йоду (стабільного ізотопу йод-127).  

"Сьогодні може здаватись, що небезпеки немає, але краще все ж мати такий препарат при собі. Саме тому наші друзі з Бельгії надіслали нам "Калій Йодит" у достатній кількості щоб ми могли забезпечити ним усіх бажаючих",- розповідають волонтери. 

Сьогодні благодійники можуть надати препарат кожному бажаючому в достатній кількості й абсолютно безкоштовно. Проте вони наголошують, що українські захисники також потребують нашої підтримки та звертаються до всіх небайдужих з проханням долучитись до збору коштів на потреби ЗСУ. 

Переказати кошти можна за реквізитами: 

UAH: UA943026890000026008055303995 

Kod SWIFT banku: PBANUA2X 

Або на картку Приват банку 

4149629352758023 Маліновська Ольга 

Важлива кожна гривня!

“Наразі пункт роздачі препарату “Калія Йодит” знаходиться за адресою: місто Вінниця, вул. Кармелюка 2. Дізнатися інформaцію щодо наявності препарату та локацій де його можна отримати в подальшому можна за номером телефону 0677437959”.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також