У порядку денному Ради - закон про олігархів та відставка п’ятьох міністрів
11:01 03.11.2021
264

Сьогодні народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради розглянуть питання звільнення п‘яти міністрів та усунуть неузгодженості в тексті ухваленого закону про деолігархізацію - про це свідчить порядок денний, оприлюднений на сайті парламенту.

На початку засідання депутати мають намір внести зміни до порядку денного шостої сесії ВР, ухваливши проєкт постанови №5893-9. Другим питанням на порядку денному стоїть проєкт постанови №6156 "Про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України щодо нагородження відзнаками Верховної Ради України у сфері освіти і науки".

Парламентарії також планують усунути неузгодженості у текстах ухвалених документів. Зокрема, йдеться про закони "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№ 5599), "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб" (№2203) та "Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України" (№5459-1).

Питання про звільнення міністрів розглядатимуться після усунення неузгодженостей у зазначених вище законодавчих актах. Так, депутати планують звільнити Романа Абрамовського з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів, Олексія Любченка з посади першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки, Олексія Резнікова з посади віцепрем'єр-міністра – міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Олега Уруського з посади віцепрем'єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості, Андрія Тарана з посади міністра оборони. Кандидатури, які замінять імовірно звільнених очільників міністерств, уже запропоновані і схвалені Президентом Володимиром Зеленським та членами фракції "Слуга народу". Рішення щодо них парламент ухвалюватиме в четвер, 4 листопада.

Після розгляду кадрових питань парламентарії мають намір розглянути в другому читанні законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень".

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також