У Польщі відбуваються масові протести через смерть вагітної
15:02 07.11.2021
270

По всій Польщі в суботу, 6 листопада, пройшли масові акції на згадку про вагітну жінку з вадами розвитку плода, яка померла в лікарні міста Пщина на півдні країни. За словами представників організацій, що захищають права жінок, 30-річна Ізабелла стала першою жертвою жорсткого року тому польського законодавства, яке фактично забороняє аборти. Про це повідомляє DW.


Наймасовіша демонстрація відбулася у Варшаві: на неї вийшли кілька десятків тисяч людей, серед яких був і екс-прем'єр-міністр Польщі, лідер опозиційної партії "Громадянська платформа" Дональд Туск. Учасники акції зібралися біля будівлі Конституційного суду, а потім рушили маршем у бік міністерства охорони здоров'я. При цьому вони вигукували слова: "Жоден більше", що нагадують післявоєнне гасло "Ніколи більше", і тримали в руках фотографії Ізабелли.

У померлої залишилися чоловік та дочка. У лікарню вона потрапила на 22-му тижні вагітності після того, як у неї передчасно відійшли навколоплідні води. За словами адвоката родини Ізабелли, Йоланти Будзовської, "лікарі чекали смерті плода". "Плід мертвий, пацієнтка мертва, септичний шок", - описала вона подальший розвиток ситуації.

У листуванні з рідними та друзями, яку Ізабелла вела з лікарні, вона вказувала, що "відповідно до інформації, яку повідомляли їй лікарі, вони прийняли вичікувальну позицію, утримуючись від спорожнення порожнини матки до моменту смерті плода, що пов'язано з чинними нормами, які обмежують можливість проведення легального аборту", – повідомила адвокат.

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також